محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به دبیركل سازمان ملل متحد با اشاره به اقدامات برخی از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی اعضای ناتو مستقر در افغانستان و نیز رفتار بعضی رسانه‌های آمریكایی و اروپایی در حمایت از عبدالمالك ریگی خواستار محكوم كردن سریع جنایات وی و دفاع از حقوق ملت مظلوم ایران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از نامه‌ خود به «بان‌كی‌مون» دبیر كل سازمان ملل متحد ................

 

 

با تأكید بر اینكه از زمان حضور نیروهای آمریكایی و ناتو در منطقه علاوه بر كشته و زخمی و آواره شدن چندین میلیون نفر، كشت مواد مخدر و تروریسم نیز توسعه یافته است، تصریح كرد: انتظار این است كه حضرتعالی به طور فعال موضوع را در دستور كار قرار دهید و تصمیمات لازم را برای پایان دادن به كشتار، توسعه مواد مخدر و اشغالگری اتخاذ و اعلام نمایید.
متن كامل نامه دكتر محمود احمدی‌نژاد به دبیر كل سازمان ملل متحد به این شرح است:

جناب آقای بان‌كی‌مون
دبیر كل محترم سازمان ملل متحد
سلام علیكم
با تبریك عید نوروز و آغاز سال 1389 شمسی یك بار دیگر از تلاش‌های جنابعالی و اعضای مجمع عمومی جهت ثبت جهانی نوروز، این عید بزرگ انسانی و فرهنگی، تقدیر می‌نمایم. امیدوارم این اقدام، منشأ گسترش فرهنگ نوروزی یعنی صلح، دوستی، بالندگی، همكاری سازنده و امنیت پایدار در سراسر جهان باشد.
همانگونه كه می‌دانید تروریسم از مهمترین معضلات امروز جامعه بشری است و بسیاری از سیاست‌گذاری‌ها و لشكركشی‌ها به بهانه مبارزه با آن انجام می‌گیرد.
مطلع شدید كه شروری به نام عبدالمالك ریگی در چند سال اخیر با پناه گرفتن در افغانستان و پاكستان و از طریق نفوذ و راهزنی و انفجارات در جنوب شرقی ایران، بیش از 140 نفر از هموطنان بی‌گناه اینجانب، اعم از زن و مرد و كودك، را با فجیع‌ترین روش‌های ممكن به قتل رسانیده و بیش از 260 نفر را زخمی كرده است.
گر چه سازمان‌های بین‌المللی مدعی حمایت از حقوق بشر در این مدت در برابر این جنایات سكوت اختیار كرده و یا به نوعی از آن حمایت كردند لیكن تأسف‌انگیزتر از آن، اقدامات برخی از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی اعضاء ناتو مستقر در افغانستان و همچنین رفتار برخی رسانه‌های آمریكایی و اروپایی در حمایت از این جنایات و تلاش برای تطهیر دستان به خون آغشته این جنایتكار و مزدورانش بود. اطلاعات مستندی در دست است كه سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی حداقل سه كشور از شرارت‌ها و اقدامات تروریستی این فرد حمایت كرده‌اند.
برخی رسانه‌های غربی نیز، كه در برابر كوچكترین اشتباهات یك مأمور پلیس در كشورهای مخالف با سیاست‌های استعماری و سلطه‌جویانه با تولید انبوه اخبار و تحلیل و سر و صدا برای حقوق بشر عزاداری برپا می‌كنند و فریاد آنان گوش فلك را كر می‌كند،‌ در برابر این سفاكی‌ها و جنایت‌ها یا سكوت كردند و یا با انتشار وسیع مصاحبه‌ها و گزارشات، این تروریست آدم‌كش را فردی مبارز و تلاش‌گر در راه دموكراسی معرفی نموده و سعی كردند كشتار وحشیانه مردم بی‌دفاع را مقدس جلوه دهند.
مایه بسی تأسف است كه تروریسم به ابزار سلطه بر ملت‌ها تبدیل شده است و مدعیان مبارزه با تروریسم در صف اول حمایت از آن قرار دارند.

عالیجناب
اینك با ارسال یك نسخه نوار حاوی گوشه كوچكی از جنایت‌ها و برخی حمایت‌های رسانه‌ای از این فرد شرور و قسمتی از اعترافات وی در كسب حمایت از اعضای ناتو،‌ انتظار دارد دبیر كل محترم بر حسب وظیفه قانونی و انسانی نسبت به موارد زیر اقدام به نتایج آن را به اطلاع ملت ایران و عموم ملت‌ها برسانند:
1- محكوم كردن صریح این جنایات و دفاع از حقوق ملت‌ مظلوم ایران به عنوان قربانی بزرگ تروریسم
2- محكوم كردن حمایت‌های اعضاء ناتو از تروریسم در منطقه، استیضاح رسمی كسانی كه از این جنایتكار حمایت‌ كرده‌اند و استیفای حقوق قربانیان و دولت و ملت ایران
3- دستگیری این شرور كه مورد حمایت وسیع اعضاء ناتو بود، توسط دستگاه اطلاعاتی ایران با كمترین هزینه ممكن، راه درست مبارزه با تروریسم را نمایان ساخت.
بعد از حادثه 11 سپتامبر و به بهانه مبارزه با چند تروریست تا كنون بیش از یك میلیون نفر از مردم منطقه ما قربانی و چند میلیون آواره شده‌اند و دو كشور عضو سازمان ملل تحت تصرف نظامیان ناتو و آمریكا قرار گرفته‌اند و كشور سومی نیز در معرض تهاجمات نظامی است. روش جاری برای مبارزه با تروریسم به فرض پذیرش صداقت مدعیان آن آشكارا شكست خورده است. اگر واقعاً تروریستی وجود دارد آیا نمی‌توان از روش عقلانی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران كه در برخورد با عبدالمالك ریگی به خوبی تجربه شد استفاده كرد. ما بارها تأكید كرده‌ایم كه حل مسائل منطقه ما نیاز به لشكركشی‌های گسترده و عملیات نظامی ندارد.
حداقل انتظار از جنابعالی این است، كه با تعیین یك گروه حقیقت‌یاب مستقل و مورد اعتماد ملت‌های منطقه، درباره عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر به عنوان بهانه اصلی حمله به منطقه خاورمیانه، انگیزه و نیت اصلی حضور نظامی ناتو در افغانستان و عراق، روش‌های به كار گرفته شده و نتایج حاصل از نه سال حضور و درگیری، تحقیق جامعی صورت داده و نتایج آن را به مجمع عمومی اعلام فرمائید.

جناب آقای دبیر كل
شما می‌دانید كه از زمان حضور نیروهای آمریكایی و ناتو علاوه بر اینكه چند میلیون نفر از مردم منطقه كشته و زخمی و آواره شده‌اند، كشت مواد مخدر و تروریسم نیز توسعه یافته است. حدود نه سال است كه مردم منطقه در سایه تهدید زندگی می‌كنند.
چه كسی یا سازمانی باید از حقوق، امنیت و استقلال ملت‌های منطقه حمایت كند. اگر سازمان ملل در این باره مسئولیتی ندارد اعلام نماید كه انبوه مردم و دولت‌های آسیب‌دیده به كدام سازمان باید شكایت كنند و در این صورت فلسفه تأسیس سازمان ملل چه خواهد بود؟ و چه موضوعی مهم‌تر از این می‌تواند در فهرست فعالیت‌های سازمان ملل قرار گیرد.
انتظار این است كه حضرتعالی به طور فعال موضوع را در دستور كار قرار دهید و تصمیمات لازم را برای پایان دادن به كشتار، توسعه مواد مخدر و اشغالگری اتخاذ و اعلام نمایید.
از خداوند متعال استقرار صلح و عدالت در سراسر گیتی را مسألت دارم.
محمود احمدی‌نژاد

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 فروردین 1389    | توسط:    |    |
نظرات()