حوادث > داخلی  -  زن جوانی که بر اثر افسردگی شدید،‌ شوهر سابق خود را با ضربات چکش به قتل رسانده بود، مدعی شد قبل از قتل،‌ با خوردن 700 قرص قصد خودکشی داشته اما زنده مانده است.

به گزارش  فارس، صبح 20 آذر 87، زن جوانی با پلیس شهرستان ورامین تماس گرفت و مدعی شد همسر سابق خود را به قتل رسانده است.
مأموران با حضور در محل اعلام شده از سوی این زن، متوجه شدند ....

جسد متعلق به مردی به نام رامین است که دست‌ و پای وی به تخت بسته شده و با ضربات جسمی سنگین به سرش به قتل رسیده است.
بعد از اعتراف ناهید،‌ به ارتکاب قتل همسر سابق خود، قرار مجرمیت وی به اتهام قتل عمد در دادسرای جنایی صادر و پرونده وی برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
صبح امروز، جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.
ذبیح‌زاده، نماینده دادستان با بیان اینکه با توجه به مدارک موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم محرز است، تقاضای خود را مجازات متهم عنوان کرد.
دختر و پسر مشترک متهم و مقتول نیز اولیای دم بودند که دختر، اعلام گذشت و پسر نیز از مادر خود مطالبه دیه کرد.
بعد از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، ناهید در جایگاه قرار گرفت و ضمن پدیرفتن اتهام قتل گفت: 3 سال بود که از همسرم به خاطر اعتیاد جدا شده بودم و گه‌گاه برای دیدن پسرم به خانه رامین می‌رفتم. 2 شب قبل از حادثه به خانه رامین در ورامین رفتم و وقتی خواستم برگردم به اصرار او آنجا ماندم.
رامین دوباره وعده ترک اعتیاد داد و از من خواست آنجا بمانم و از پسرم نگهداری کنم. طی 2 شبی که آنجا ماندم، شوهرم زیر قول خود زد و دوباره شروع به مصرف مواد مخدر کرد که حتی پسر 12 ساله‌ام هم با او درگیر شد ولی او شروع به زدن پسرم کردم.
در نهایت او به من گفت، من را به تخت ببند تا ترک کنم. صبح حادثه بعد از اینکه پسرم به مدرسه رفت، شوهرم را به تخت بستم و در یک لحظه به خاطر رفتارهایش از او نفرت پیدا کردم و روسری را روی سرش انداختم و با چکش 5 ضربه به سرش زدم و او را کشتم.
قاضی به متهم گفت: پزشکی قانونی جنون شما در سال 85 را تأیید کرده است ولی درباره حادثه عنوان کرده است که متهم زمان ارتکاب قتل در صحت سلامت بوده است.
متهم که قبل از قتل،‌ آرایشگر و خیاط بود، در جواب گفت: من از سال 80 به خاطر رفتارهای همسرم دچار افسردگی شدید شدم و بعد از جدایی از او، بارها دست به خودکشی زدم. یک بار 700 قرص آرامبخش را در آب حل کردم و خوردم ولی توسط خانواده نجات پیدا کردم و بار دیگر خود را با بنزین آتش زدم ولی همسایه‌ها من را از مرگ نجات دادند.
زمان قتل هم متوجه رفتار خود نبودم و نفهمیدم چگونه او را کشتم. به خاطر اینکه پسرم با این صحنه روبه‌رو نشود به سرعت با پلیس تماس گرفتم.
بعد از اظهارات متهم، وکیل وی در جایگاه قرار گرفت و با توجه به اینکه افسردگی شدید موکلش باعث این قتل شده است، مدعی شد که موکلش دچار جنون ادواری است.
متهم دوباره در جایگاه قرار گرفت و در بیان آخرین دفاع خود گفت: قصد کشتن او را نداشتم و در لحظه‌ای تصمیم به این کار گرفتم و از دادگاه تقاضای بخشش و مساعدت دارم.
قاضی عزیزمحمدی بعد از اظهارات متهم و با توجه به اعلام گذشت اولیای‌دم از قصاص، وی را به پرداخت دیه محکوم کرد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 فروردین 1389    | توسط:    |    |
نظرات()