جام جم آنلاین: 2 مرد جوان كلاهبردار با ظاهری شیك و دفتر كاری آراسته از خریداران لیزینگی خودرو كلاهبرداری می‌كردند.

به گزارش فارس ،‌ در فروردین امسال، شكایاتی از سوی تعدادی زیادی مالباخته در شعبه هفتم ............


ازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران (دادسرای رسالت) درباره كلاهبرداری توسط اعضای شركت لیزینگ تحت عنوان «زرین تجارت پرشیا» مطرح شد.

با تجمیع شكایت مالباختگان، به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای رسالت، رسیدگی تخصصی به موضوع این شكایات در دستور كار كارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از سوی كارآگاهان اداره مبارزه با كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ مشخص شد، مدیران شركت زرین تجارت پرشیا كه خود را به اسامی حمیدپازوكی و محمد تقوی معرفی كرده‌اند در اوایل دی سال 88 با تأسیس شركت و انتشار آگهی بازرگانی در باره فروش لیزینگی خودرو و با قیمت‌های استثنائی، اقدام به جذب مشتری از میان متقاضیان خرید خودرو كرده‌اند.

این 2 متهم و به اصطلاح مدیران شركت زرین تجارت پرشیا، در ابتدا فعالیت‌های خود را از یك شعبه در منطقه یوسف‌آباد آغاز كردند اما با توجه به استقبال صورت گرفته از آگهی‌های منتشره در جراید از سوی متقاضیان خرید لیزینگی خودرو كه عمده آنها نیز به صرف انتشار آگهی در جراید علی‌رغم هشدارهای مؤكد پلیس در این خصوص به این شركت اطمینان كرده بودند، با تأسیس شعبه دوم خود در منطقه رسالت اقدامات خود را در خصوص جذب متقاضی گسترش دادند.

همچنین مشخص شد مدیران شركت به متقاضیان خرید خودرو كه در حال حاضر به مالباخته تبدیل شده و هر كدامشان مبالغ مختلفی از 3 میلیون تا 10 میلیون تومان را به شركت پرداخت كرده‌اند عنوان داشته‌اند كه خودروهای مورد درخواست آنها حداكثر در مدت یك ماه به آنها تحویل داده خواهد شد و پرداخت اقساط خودروها هم پس از تحویل گرفتن خودرو و در اقساط بلند مدت و مبالغ پایین خواهد بود تا از لحاظ مالی فشاری به آنها وارد نشود.

حمیدپازوكی و محمد تقوی با طرح این ادعا و ایجاد دفاتر شركتی كه در آنها كارمندانی با ظاهری آراسته در آنها مشغول به كار هستند و همچنین استفاده از تجهیزات رایانه‌ای جدید همچون لپ تاپ و مبلمان كردن دفاتر خود، محیط‌ هایی را برای مالباختگان ایجاد كرده بودند كه به محض ورود افراد به آنها خود را در شركتی به قول خودشان معتبر و با كارمندانی آراسته و مؤدب مشاهده می‌كردند، در حالیكه تمامی این اقدامات صرفاً برای گمراه كردن ذهن مالباختگان و در حقیقت برای فریب آنها انجام شده بود.

با فرا رسیدن سررسید زمان تحویل خودروها در اواخر اسفندماه 88 و مراجعه بیش از 100 متقاضی خرید خودرو به 2 شعبه شركت زرین تجارت پرشیا در مناطق یوسف آباد و رسالت، تمامی آنها با كمال تعجب از آن دفاتر بسیار شیك و مبلمان شده چیزی جز دو واحد تجاری استیجاری تخلیه شده را مشاهده نكردند.

كارآگاهان اداره چهاردهم در تحقیقات خود متوجه شدند كه همراه یكی از مالباختگان كه در زمان عقد قرارداد به همراه دوست خود یكی از مالباختگان به این شركت مراجعه كرده تا در صورت مناسب بودن شرایط اقدام به ثبت نام كنند، به شرایط ایده آل فراهم شده برای جذب مشتری مشكوك شده و به همین علت برای احتیاط از چهره یكی از دو مدیرعامل شركت كه در آن زمان در شركت حضور داشته اقدام به برداشتن عكس كردند.

بلافاصله چهره تهیه شده از این متهم در اختیار كارآگاهان قرار گرفت و كارشناسان چهره نگاری اداره چهاردهم نیز با اطلاعات بدست آمده از مالباختگان، تصویر اولیه از چهره دیگر متهم تحت تعقیب را تهیه و در اختیار كاراگاهان رسیدگی كننده به این پرونده قرار دادند.

سرهنگ كارآگاه فریدون رهبریان، معاون مبارزه با جرایم خاص و رایانه‌ای، با اعلام این خبر گفت: با توجه به تصاویر بدست آمده از چهره 2 متهم و پیش‌بینی افزایش تعداد مالباختگان و همچنین احتمال شناسایی متهمان تحت تعقیب از سوی شهروندان ، دستور انتشار بدون پوشش چهره هر 2 متهم جهت شناسایی آنها صادر شده است به همین دلیل از همه شهروندانی كه نسبت به شناسایی این دو متهم اقدام كرده و از مخفیگاه یا محل‌های تردد آنها اطلاعاتی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را در خصوص آنها از طریق شماره تماس‌های 51055431 و 51055514 در اختیار كارآگاهان اداره چهاردهم مبارزه با كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

همچنین مالباختگانی هم كه از شركت زرین تجارت پرشیا و مدیران آن شكایت دارند و تاكنون درباره طرح شكایت خود اقدامی نداشته‌اند، می‌توانند جهت طرح شكایت خود و پیگیری آن به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران و یا اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه كنند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()