شهروندانی که ساعت 10:30 یکشنبه - پنجم مهر 88 - از محور مخصوص «تهران - کرج» می گذشتند شاهد دعوای راننده کامیون با مردی موتورسوار بودند.
در آن بین راننده 38 ساله خودروی سنگین به نام «کوروش» در اوج خشم ، پا بر روی پدال گاز کامیون گذاشت و به موتورسوار تنها خورد.
با مرگ دلخراش «محمدرضا» 25 ساله ، تلفن کلانتری 154 چیتگر به صدا درآمد و 

فسر نگهبان در جریان ماجرا قرار گرفت.سپس حسین اصغرزاده - بازپرس کشیک وقت دادسرای امور جنایی پایتخت - به همراه پلیس پایگاه 10 آگاهی مرکز به قربانگاه رفت و پس از بررسی های مقدماتی دستور بازداشت راننده کامیون را صادر کرد.در شرایطی که جنازه به پزشکی قانونی فرستاده شده بود «کوروش» دستگیر شد و وی در شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 لب به اعتراف گشود.
این راننده گفت : درگیری من و آن موتورسوار بر سر این شروع شد که اجازه سبقت غیر مجاز ندادم.دعوا با وساطت شاهدان تمام شده بود و می‌خواستم با سرعت ، چراغ راهنمایی را رد کنم که موتورسوار خشن در نقطه‌ کور تریلی من قرار گرفت و ناخواسته کشته شد.
«کوروش» با طرح این ادعا روانه بازداشتگاه شد و تحقیق مشترک پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره آگاهی برای افشای عمدی یا غیر عمدی بودن مرگ «محمدرضا» ادامه یافت.
در نشست رسیدگی به این پرونده که یکشنبه در شعبه 71 دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی «نورا...عزیزمحمدی» و با حضورچهار مستشار تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان ، کیفرخواست را خواند.
«سیدرضایی» اعلام کرد : طبق مدرک های موجود «کوروش» گناهکار است و از طرف اولیای دم برایش برایش اشد مجازات خواهانم.
افزاید ، سپس چهار شاهد به نوبت در جایگاه ویژه قرار گرفتند و شهادت دادند که تصادف ، عمدی بوده است.
«کوروش» اما جنایت را انکار کرد و گفت : پشت چراغ قرمز بودم که موتورسوار سمج ، تلاش کرد از فاصله بسیار کم بین ماشین من و جدول کنار خیابان بگذرد.او با ناسزاگویی از من خواست تریلی را کنار بکشم که پیاده شدم و دعوا شروع شد.
وی ادامه داد : با وساطت بقیه رانندگان دعوا تمام و چراغ سبز شده بود که موتورسوار عصبانی راهم را بست و در نقطه کور ماشینم قرار گرفت.باور کنید اصلا متوجه برخورد تریلی به موتور نشدم.
در پایان این نشست ، هیئت قضایی وارد شور شد و با اتفاق آرا ، راننده ای خشن را به قصاص نفس - مرگ - محکوم کرد.رای تا 20 روز پس از ابلاغ ، قابل تجدیدنظرخواهی است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()