پسری که از کانال کولر وارد موبایل فروشی های تهران می شد و دستبردهای مارمولکی را رقم می زد با تلاش پلیس آگاهی بازداشت شد.
صاحب یک موبایل فروشی که یکم بهمن 1388 به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس رفته بود شکایتی به پلیس ارایه داد.
وی گفت : صبح امروز وقتی به مغازه ام در خیابان «امین» تهرانپارس آمدم دیدم تمامی گوشی های موبایل به همراه کارتن های آنها دزدیده شده است و هیچ اثری از مجرم یا مجرمان نیست.
مالباخته ادامه داد : صندلی های موجود در مغازه ، روی ویترین و تا نزدیک سقف........

و کانال کولر قرار داشتند.این صحنه نشان می داد دزد یا دزدان با تخریب کرکره و از کانال کولر از مسیر بسیار باریک نقشه شوم خود را اجرا کرده اند.
پرونده با صدور دستور قضایی در دادسرای ناحیه 4 تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی فرستاده و تحقیق تخصصی آغاز شده بود که چهار فقره شکایت مشابه به دست ماموران رسید.
تبهکار یا تبهکاران حرفه ای به همان شیوه 200 دستگاه گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی ، کارت شارژ ایرانسل و همراه اول و پول های نقد موجود در موبایل فروشی های شرق پایتخت را غارت کرده و گریخته بودند.
کارآگاهان پس از جمع بندی اطلاعات ، با لباس شخصی به مرکز و بازار تهران رفتند و دستفروشان را نامحسوس زیرنظر گرفتند.چند روز بعد تردد پی در پی پسر 22 ساله ای به نام «کیومرث - ب» شک ماموران را برانگیخت و وی دستگیر شد.
بررسی های پلیس از این حکایت داشت که «کیومرث» تا مدتی پیش در بازار موبایل کار می کرد اما به خاطر اعتیاد شدید به شیشه ، ورشکست شد.وی به تازگی به بازار برگشته بود و با توجه به آشنایی با موبایل فروشان ، سفارشی کالا تهیه می کرد.
متهم ، در بازجویی مقدماتی خود را بی گناه خواند اما پیدا شدن یک قطعه کارت عابر بانک در جیبش ، منجر به رسوایی اش شد.
کارت ، متعلق به مردی میانسال است که چندی پیش برای درمان از شرق کشور به تهران آمده بود.وی اما پس از دزدیده شدن کارت اعتباری اش مجبور شد به شهرش برگردد بی این که درمان شده باشد.
این مالباخته که به درخواست پلیس به پایگاه چهارم آگاهی پایتخت رفته بود گفت : 14 تیر 1388 از سیستان و بلوچستان به تهران آمدم اما کیف جیبی حاوی عابر بانک که همراه با رمز بود و مدارک پزشکی ام دزدیده شد.چند ساعت بعد برای ابطال کارت به بانک رفتم اما در کمال تعجب متوجه شدم پنج میلیون و 270 هزار تومان از حسابم برداشت شده است.
وی اضافه کرد : ماموران در آغاز تحقیق فهمیدند پسری با مراجعه به دو طلافروشی در «تهرانپارس» و خیابان «رهبر» خرید کرده و پول های مرا با کارت عابر بانک از حسابم خارج کرده است.
با افشای این موضوع «کیومرث - ب» به همان طلافروشی ها برده شد و زرگران ، پسر معتاد را شناسایی کردند.البته تصویر وی در دوربین های مداربسته طلافروشی ها ضبط شده بود و هیچ راه گریزی برای گریز از قانون ، پیش رویش باقی نماند.
«کیومرث» گفت : مدتی پس از اعتیاد به شیشه ، دیگر نمی توانستم پیگیر امور مغازه ام باشم و به همین دلیل ورشکست شدم.من در اوج بحران مالی تصمیم گرفتم سفارشی برای همکاران سابقم ، کالا تهیه کنم.به همین منظور با شناسایی موبایل فروشی هایی که وضعیت حفاظتی مناسبی نداشتند
بین ساعات یک تا 3 صبح دست به کار می شدم.من از طریق کانال کولر وارد مغازه ها می شدم و مشتریانم که مرا خوب می شناختند بدون هیچ گونه حساسیتی گوشی های دارای کارتن را می خریدند.
هم اکنون بررسی های جانع تر کارآگاهان برای افشای سایر جرم های احتمالی وی ادامه دارد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()