دیروز مرد 65 ساله ای به نام «یعقوب» که دستانش می لرزید به کلانتری 11 بوشهر رفت و پرده از جنایت خانوادگی برداشت.
وی گفت : پسر 25 ساله ام «بهزاد» معتاد بود و نمی گذاشت آب خوش از گلوی من و......

 

مادرش پایین برود.او با خلاف هایش آبروی ما را برده بود و جان به لب شده بودم.
«یعقوب» ادامه داد : «بهزاد» از بچگی مشکل داشت و در مدرسه نیز همه را اذیت می کرد.او به خاطر ناسازگاری در محیط مدرسه ، ترک تحصیل کرد و چون تمام وقت در خانه بود اعضای خانواده و همسایگان از دستش در امان نبودند.
پیرمرد اضافه کرد : اعتیاد باعث شد رفتار پسرم روز به روز بدتر شود.«بهزاد» بعضی از شبها تا صبح مشروب می خورد و اگر هم کسی اعتراض می کرد چاقو می کشید.او همیشه دو قبضه چاقو در جیبش داشت و مرتب آنها را صیقل می داد.«بهزاد» همیشه ما را تهدید می کرد و بارها من و مادرش را زخمی کرده بود.
«یعقوب» اظهار داشت : امروز همسرم برای «بهزاد» غذا درست کرد و به خاطر تهدیدهای او خانه را ترک کرد.من در حیاط بودم که سر و صداهایی شنیدم و وقتی به اتاق رفتم دیدم پسر معتادم تمامی ظرفها را به در و دیوار زده و شکسته است.
وی توضیح داد : به شدت عصبانی شدم و تصمیم گرفتم کار را تمام کنم.چند دقیقه بعد یک میله گرد برداشتم و در حالی که «بهزاد» به تلوزیون نگاه می کرد ضربه ای به سرش زذم.چون همیشه با دست راستش من و مادرش را کتک می زد چند ضربه هم به این ناحیه از بدنش زدم و عقده گشایی کردم.
پیرمرد افزود : «بهزاد» به سختی بلند شد تا مرا با چاقو زخمی کند که چند ضربه دیگر به قلب و پایش زدم و با اطمینان از مرگش به کلانتری آمدم.حالا هم از کارم پشیمان نیستم ؛ او لایق این زندگی نبود.
به دنبال این اعترافها ، پیکر خونین پسر ناخلف با صدور دستور قضایی به پزشکی قانونی فرستاده و «یعقوب» بازداشت موقت شد تا پس از تکمیل تحقیق محاکمه شود.
در همین رابطه کارشناس مرکز مشاوره پلیس بوشهر گفت : بررسی ها نشان می دهد مقتول از کودکی مشکل پیش فعالی داشت و شخصیتش در دوران بلوغ ، ضد اجتماعی شده بود.مشخصه این افراد ، ناتوانی در سازش با هنجارهای اجتماعی است که خصلت هایی چون پرخاشگری و زد و خورد را به همراه دارد.
ستوان یکم «طاهره کللی» تصریح کرد : مقتول علاوه بر مشکل شخصیتی به شیشه نیز معتاد بود و دچار توهم می شد.به خانواده ها توصیه می شود چنانچه در هر مرحله از مرحله رشد فرزند خود متوجه اشکال یا اختلال در رفتار آنان شدند در فرصت مناسب ، نسبت به درمان اقدام کنند تا در آینده با مشکلات حادتری رو به رو نشوند.
یادآور می شود ماده 220 قانون مجازات اسلامی ، پدر یا جد پدری را در صورت کشتن فرزند از مجازات مرگ در امان داشته است.محققان و جرم شناسان ، علل اصلی فرزندکشی را واکنش های عصبی و روانی ، فقر فرهنگی و اقتصادی و ... می دانند.البته نباید فراموش کرد که جرم و جنایت متاثر از عوامل نابهنجار و غیر متعارف جامعه و تدابیر غیر منطقی ، محیطی و جغرافیایی است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()