فرمانده انتظامی فارس گفت:‌ با انجام عملیات مقتدرانه پلیس فارس، اعضای باند تبهکاران موسوم به "روشن فکر"‌ که سابقه سرقت مسلحانه،‌ آدم ربایی،‌ جعل اسناد و قتل دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی را در پرونده دارند، در فارس دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار علی مویدی فرمانده انتظامی فارس بعداظهر امروز سه شنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه افزود:‌ این افراد در حالی که آماده اعزام به خارج از کشور بودند و قصد پناهنده شدن به یکی از کشورهای اروپایی را داشتند 72 ساعت قبل..........

 در یکی از شهرهای جنوبی استان فارس به دام افتادند.
وی ادامه داد:‌ این افراد در سال 84 از خودروحامل پول بانک تجارت شعبه ستارخان شیراز به صورت مسلحانه سرقت کردند.
مویدی اظهار داشت:‌ اعضای این باند 130 میلیون تومان پول نقد و چک های سرقتی را بعد از مدتی به اصفهان منتقل کردند و بعد چک ها را برای تبدیل به بازار اصفهان بردند.
وی ادامه داد:‌ در بازار اصفهان اعضای این باند در درگیری مسلحانه با یکی از ماموران انتظامی که مامور حفاظت از بازار بود، وی را به شهادت رساندند. مویدی افزود:‌ این افراد بعد از آن به مشهد رفتند و بخش دیگری از چک ها را در آن شهر تبدیل کردند و علاوه بر این در آن شهر هم نا امنی هایی را ایجاد کردند.
فرمانده انتظامی فارس بیان داشت:‌ سرقت مسلحانه خودرو پژو پرشیا در سال 84 در شیراز،‌سرقت مسلحانه خودرو سمند و پژو 405 در سال 85،‌ سرقت مسلحانه خودرو پژو 206 و پیکان در سال 87 و سرقت خودرو پژو در سال 88 در شیراز در پرونده این افراد موجود است. مویدی ادامه داد:‌ فعالیت های اعضای این باند تبهکار از خرداد 88 وارد فاز جدیدی شد و آنها با استفاده از یک دستگاه پژو مسروقه به صورت مسلحانه شروع به آدم ربایی کردند.
وی افزود:‌ آنها محلی را در یکی از مناطق شیراز اجاره و به دوربین مدار بسته مجهز کرده بودند و افراد ربوده شده را به آن مکان منتقل می کردند.
فرمانده انتظامی فارس گفت: ‌در 11 خرداد 88 آنها قصد ربودن کودکی را داشتند که با مقاومت خانواده این کودک و تیر اندازی به سمت یکی از اعضای خانواده وی، موفق به انجام این آدم ربایی نشدند و فرار کردند.
مویدی ادامه داد:‌ در تاریخ 17 مهرماه 88 فردی 64 ساله را در هنگام ورود به منزل ربودند و بعد از 48 ساعت با دریافت مبلغی او را آزاد کردند.
وی بیان داشت:‌ در تاریخ 11 آبان ماه 88 اعضای این باند یک دختر 13 ساله و در 12 دی ماه پارسال هم پسری 13 ساله را در شیراز ربودند و بعد از چند روز با دریافت مبلغی آنها را آزاد کردند. فرمانده انتظامی فارس اظهار داشت:‌ اعضای این باند در 24 اسفندماه 88پسر بچه ای 10 ساله را ربودند که دو روز بعد و در جریان عملیات آزاد سازی این کودک سرهنگ عبدالرسول قربانی رییس اداره مبارزه با جرائم جنایی آگاهی فارس به شهادت رسید.
وی ادامه داد:‌ در این مدت با فعالیت های اطلاعاتی، پلیسی و تحقیقات گسترده محل اختفای آنها شناسایی شد و طی 72 ساعت گذشته سه نفر ازاعضای اصلی این باند از جمله سرکرده آنها دستگیر شدند. مویدی افزود:‌ از این افراد تعداد هفت قبضه سلاح و مقادیری وسایل و تجهیزات مسروقه کشف و ضبط شده است.
وی گفت:‌ پرونده باند تبهکار " روشن فکر"‌ از لحاط کار پلیسی و کارآگاهی مختومه شده است. فرمانده انتظامی فارس همچنین اظهار داشت:‌ پلیس اجازه نخواهد داد که این گونه افراد به امنیت و آسایش مردم تعرض کنند.
مویدی فرمانده انتظامی فارس در پایان خاطر نشان کرد : ‌نیروی انتظامی با تعهد و تخصصی که دارد، ‌قاطعانه و با صلابت با مخلان نظم و امنیت اجتماعی برخورد خواهد کرد.

منبع خبر : عصر ایران - http://www.asriran.com/fa/print/114057


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()