زنی در حضور قاضی دادگاه مدعی شد: مهریه 514 سكه بهار آزادی خودم را از شوهرم به صورت نقد می‌خواهم و اگر نپردازد ، جدا خواهم شد.
به گزارش فارس ، زنی 26 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواستی را به قاضی یكی از شعب ارائه كرد.
این زن در حضور قاضی شعبه 235 این مجتمع مدعی شد كه شوهرش مهریه 514 سكه بهار آزادی او را نمی‌دهد. اما این فرد تمامی مهریه خود را یك جا می‌خواهد چون شوهرش.........

 استطاعت مالی دارد و می‌تواند مهریه‌اش را كامل دهد.
مرد 33 ساله در دادگاه حضور داشته و گفت: من وضع مالی خوبی دارم ولی اگر تمام مهریه همسرم را یك جا بدهم او مرا ترك خواهد كرد من هم نمی‌خواهم این اتفاق یافتد. اگر همسرم ضمانت بدهد بعد از گرفتن مهریه‌اش مرا ترك نكند، من هم این كار را انجام می‌دهم و تمام مهریه 514 سكه بهار آزادی او را یكجا و نقد می‌دهم.
زن در حضور قاضی این مجتمع مدعی شد من مهریه‌ام را می‌خواهم قرار نیست به خاطر گرفتن حقم هیچ‌گونه تعهد و ضمانتی برای ترك نكردن شوهرم به او بدهم زیرا این بخشی از قوانین ازدواج است. ممكن است به مرور زمان شوهرم دچار مشكلی شود ولی به دلیل ضمانت نتوانم آن را ترك كنم بنابراین تعهدی نمی‌دهم كه چند صباحی دیگر مجبور به تحمل رنج و عذاب باشم.
مرد گفت: من قبول نمی‌كنم كه مهریه او را بدهم اگر می‌خواهد به صورت اقساط خواهم داد.
زن در حضور قاضی بیان كرد: من تمام مهریه خود را به صورت كامل می‌خواهم و اگر شوهرم ندهد و بخواهد به صورت اقساط دهد، من درخواست طلاق نیز خواهم داد.
قاضی رسیدگی كننده به این پرونده مرد را محكوم به پرداخت نقدی تمام مهریه 514 سكه بهار آزادی زن كرد. همچنین حكم طلاق صادر نشد. 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389    | توسط:    |    |
نظرات()