زندان ایلام روز گذشته مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت.

فرماندار ایلام گفت: انفجار صبح دیروز (شنبه) حاشیه زندان مركزی این شهر تلفات جانی دربرنداشت.

نورالله ارجمندی در گفتگو با ایرنا افزود: فرد یا افرادی با استفاده ......

از دو دستگاه خودروی سمند و پراید و شلیك یك گلوله آر.پی.جی به دیوار زندان باعث به بار آوردن خساراتی به واحدهای مسكونی اطراف و دیوار زندان شدند.

وی ادامه داد: عوامل این حادثه ضمن تخریب بخشی از دیوار بیرونی زندان، بلافاصله با استفاده از خودرو متواری می‌شوند.

او اظهار كرد: در این حادثه ۳ نفر از ماموران زندان مركزی شهر ایلام مجروح شدند كه توسط نیروهای امدادی به مراكز درمانی انتقال و تحت مداوا قرار گرفتند.

ارجمندی یادآور شد: هم‌اكنون اقدام‌های لازم برای دستگیری این فرد یا افراد از طریق مقامات انتظامی و قضایی در دست پیگیری است.

در پی این انفجار علاوه بر تخریب چندین دستگاه خودرو، شیشه پنجره واحدهای مسكونی در جوار زندان نیز تا شعاع ۵۰۰ متری شكسته شده است. همچنین گفته می‌شود این انفجار كه صبح دیروز در زمان ملاقات با زندانیان به وقوع پیوست منجر به زخمی شدن تعدادی از افراد حاضر در محل شده است.

● فرار ۸ زندانی

مدیركل حوزه ریاست و با تایید این خبر روابط عمومی سازمان زندان‌ها نیز بعدازظهر روز گذشته اعلام كرد: تهاجم یك گروه ناشناس باعث فرو ریختن دیوار زندان مركزی ایلام و فرار ۲ نفر از زندانیان این شهرستان شد.

به گزارش ایسنا، پورنبی افزود: ساعت ‌۳۰‌/‌۹ روز ‌۲۱/۱/۸۹ در پی انفجار مهیبی در ضلع خارجی زندان ایلام، ‌۸ نفر از زندانیان این شهرستان از محل سالن ملاقات متواری شدند كه بلافاصله با اتخاذ تدابیر امنیتی و انتظامی از سوی یگان حفاظت و نیروهای امنیتی و انتظامی محل ضمن جلوگیری از فرار سایرین در اسرع وقت ‌۶ نفر از زندانیان فراری دستگیر و به زندان عودت داده شدند و تلاش برای دستگیری ‌۲ نفر دیگر ادامه دارد.

وی افزود: با تلاش‌های انجام شده دو دستگاه خودروی حاوی مقادیری مواد منفجره به جا مانده از مهاجمان شناسایی و توقیف شده و با به دست آمدن سرنخ‌هایی از مهاجمان و متهمان فراری، عملیات شناسایی و تعقیب آنها ادامه دارد كه گزارش تكمیلی آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

در این حادثه ‌۲۲ نفر مجروح شدند كه بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند و ‌۲۰ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲ نفر از سربازان در بیمارستان بستری شدند كه حال عمومی آنها رضایتبخش است

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 فروردین 1389    | توسط:    |    |
نظرات()