با تایید حكم 3 بار قصاص عامل جنایت خانوادگی در شهرستان فیروزكوه استان تهران از سوی قضات شعبه 27 دیوان عالی كشور، متهم در آستانه مرگ قرار گرفت. شامگاه 12 دی‌ماه 85 صدای شلیك پی در پی گلوله سكوت شبانه ساكنان روستای محمودآباد شهرستان فیروزكوه از استان تهران را درهم شكست. روستاییان وقتی از خانه‌هایشان بیرون آمدند، پی بردند كه 3 مرد و یك زن كنار جاده افتاده‌اند و مردی مسلح كه داماد یكی از همسایه‌هاست، به آن سوی جاده دوید و با سوار شدن به یك خودروی نیسان، در تاریكی شب ناپدید شد.

 چند نفر از روستاییان به سمت افراد زخمی شتافتند تا آنها را نجات دهند، اما پی بردند كه 3 عضو خانواده همسایه به ضرب گلوله به قتل رسیده‌اند و تنها عموی خانواده زنده است كه او هم بشدت زخمی شده است.

 با وقوع این حادثه و گزارش آن به مركز فوریت‌های پلیسی 110 ماموران اداره آگاهی شهرستان فیروزكوه به محل حادثه اعزام شدند و با هماهنگی قضایی، اجساد 3 عضو خانواده به نام‌های رمضان، كفایت و قربان را به پزشكی قانونی و اكبر عموی خانواده كه بشدت زخمی شده بود را به بیمارستان انتقال دادند.

 نجات تنها شاهد حادثه

با تلاش پزشكان، تنها شاهد حادثه جان سالم به در برد و در ادامه تحقیقات به ماموران گفت كه قاتل، داماد خانواده است.

 با آغاز جستجوهای پلیسی برای یافتن عامل این قتل‌عام خانوادگی، سرانجام ماموران پی بردند قاتل در یك خانه متروكه خود را پنهان كرده است.
 با به دست آمدن این اطلاعات، مخفیگاه متهم شناساسی و او پس از محاصره دستگیر شد.
 با انتقال متهم به اداره جنایی آگاهی شهرستان فیروزكوه، وی مورد بازجویی قرار گرفت و به قتل‌عام خانوادگی اعتراف كرد.

 اعتراف به قتل‌عام خانوادگی

متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت: قبل از ازدواج با همسرم، خانواده‌اش با این وصلت مخالفت می‌كردند تا عاقبت با اصرار پی در پی من پذیرفتند؛ اما همچنان اختلاف‌هایمان ادامه داشت.

 وی ادامه داد: چند ماه قبل، اختلاف‌های من و همسرم بالا گرفت تا این كه چند روز قبل او به قهر منزلمان را ترك كرده و به خانه پدری‌اش رفت. روز بعد برای بازگرداندن او به خانه پدرش رفتم ولی پدرزنم نپذیرفت و به همسرم اجازه بازگشت به خانه را نداد و خواست هرچه زودتر از همسرم جدا شوم.

 متهم به قتل افزود: با شنیدن این حرف عصبانی شدم و چند بار دیگر به خانه آنها رفتم تا با همسرم ملاقات كنم كه بی‌فایده بود. بنابراین از آنها كینه به دل گرفتم و نقشه قتل اعضای خانواده همسرم را كشیدم.

 شلیك به خانواده همسر

وی ادامه داد: شب حادثه با تهیه یك اسلحه به خانه آنها رفتم كه در میانه راه با برادرزنم روبه‌رو شدم. پس از درگیری با وی با شلیك گلوله او را كشتم و به سراغ خانواده‌اش رفتم و در جریان درگیری با پدر و مادر همسرم، به سوی آنها هم شلیك كردم و بعد عموی خانواده را زخمی كردم. همسرم در خانه نبود و جان سالم به در برد.

 بازسازی صحنه 3 جنایت

با ثبت اظهارات این مرد، وی پس از بازسازی صحنه‌های قتل روانه زندان شد و پرونده او با صدور كیفرخواست به دادگاه كیفری استان ارسال شد و متهم به قتل شهریور سال گذشته در شعبه 71 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی عزیزمحمدی و چهار قاضی مستشار محاكمه و به 3 مرتبه قصاص محكوم شد.

 با صدور این رای، پرونده قضایی به دیوان عالی كشور ارسال شد و قضات شعبه 27 دیوان عالی كشور، حكم صادره را تایید و برای اجرا به اجرای احكام دادسرای جنایی تهران ارسال كردند تا بزودی عامل قتل‌عام خانوادگی به دار مجازات آویخته شود.

 هنگام وقوع این جنایت در فیروزكوه، موجی از وحشت و انزجار از عامل جنایت‌ها منطقه را فراگرفت و پس از دستگیری متهم مردم ساكن منطقه بی‌صبرانه در انتظار محاكمه و مجازات متهم بودند كه با بی‌رحمی اعضای یك خانواده را به گلوله بست

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 فروردین 1389    | توسط:    |    |
نظرات()